Tepovanie kobercov

V kobercoch sa vyskytujú plesne, organické zvyšky, vírusy ale aj baktérie. Niektoré z nich sú potenciálne nebezpečné pre deti, ktoré na koberci trávia veľa času a mnohé oblizujú hračky, či jedlo, ktoré im tam padne. Mnohé črevné a žalúdočné problémy vznikajú práve z nedostatočného čistenia koberca.

Alergici môžu trpieť, ak sa o koberec starajú len veľmi okrajovo. Prach, roztoče, peľ – to všetko sa usádza v koberci veľmi rýchlo a pri zvírení spôsobuje zdravotné komplikácie, nehovoriac o tom, ak ste majitelia aj domácich miláčikov.

Princíp hĺbkového čistenia:

Čistiacu chémiu v jednom kroku pod tlakom vstrekujeme hlboko do tkaniny a spoločne s rozpustenými nečistotami okamžite odsávame. Tak odstránime mastnotu, špinu, nežiadúce pachy a roztoče. Koberec alebo čalúnený nábytok neostáva mokrý, len vlhký. Podľa priania sa môže materiál aj dezinfikovať a naimpregnovať.

​Výhody tepovania:

Oproti zaužívanému spôsobu ručného čistenia, pri ktorom sa nečistoty prenášajú z miesta na miesto a hlbšie do štruktúry, profesionálne extrakčné tepovanie okamžite zbavuje tepovaný materiál nečistôt, pachov a roztočov. Vlákna koberca nie sú tak nadmerne zaťažované a nedochádza k ich vytrhávaniu a poškodzovaniu. Pri tepovaní získavajú materiály pôvodné vlastnosti a sviežu voňu.

Tepovanie a čistenie kobercov odporúčame 1x ročne. Pri alergikoch, astmatikoch, pri prítomností malých detí a domácich miláčikoch by mala byť frekvencia častejšia.

Doba schnutia:
Doba schnutia závisí na miere znečistenia, teplote, vzdušnej vlhkosti a dobrej vetrateľnosti. Pohybuje sa v rozmedzí cca 2-7 hodín.

Objednávka