Tepovanie sedačiek, sedacích súprav, gaučov, kresiel a taburetiek

Hĺbkové tepovanie je vhodné pre všetky druhy sedačiek s textilným poťahom, prírodným - vlneným, alebo bavlneným (mikroplyš, menčester a pod.), tak syntetickým, alebo prípadne kombinovaným.

Extrakčným čistením (tepovaním) dochádza k dokonalému odstráneniu nečistôt z hĺbky i povrchu sedacích súprav.

Táto metóda je vhodná predovšetkým k odstráneniu prachu, mastnoty a rôznych biologických škvŕn (od jedla, alebo potu),ktoré vo väčšine prípadov dokážeme odstrániť. Po vytepovaní sedačky sú oživené farby a zostáva jemná vôňa. Sedacia súprava je zbavená pachu napr. z cigaretového dymu.

Hĺbkovým tepovaním a čistením sedacích súprav nejdú odstrániť škvrny od žuvačiek a vosku od sviečok. Nedokážeme odstrániť odfarbené a zodrané miesta po neodbornom domácom čistení. Ťažko vyčistiteľné sú niektoré niekoľkoročné škvrny no hĺbkovým tepovaním ich dokážeme väčšinu odstrániť.


Ako často tepovať sedacie súpravy a čalúnený nábytok?

Tepovanie a čistenie sedačiek odporúčame 2x ročne. Pri alergikoch, astmatikoch, pri prítomností malých detí a domácich miláčikoch by mala byť frekvencia častejšia.

V prípade nehody nás kontaktujte ihneď bez predchádzajúceho domáceho čistenia, ktoré často fľaky zvýrazní a môže dôjsť k odfarbeniu a odreniu materiálu. Používame čistiace prostriedky ktoré sú protialergické, netoxické a nedráždivé svojou vôňou. Pravidelná údržba a čistenie sedacích súprav, kresiel, taburetiek môže predĺžiť ich životnosť aj o niekoľko rokov.

Tepovanie sedacej súpravy priemerne trvá cca 1 hod. Záleží na veľkosti a miere znečistenia sedačky.

Doba schnutia závisí na miere znečistenia, teplote, vzdušnej vlhkosti a dobrej vetrateľnosti. Pohybuje sa v rozmedzí cca 2-7 hodín.

Objednávka